Prof. Mirosław Piotrowski: Prezydent powinien być samodzielny

Aktualności

– Zabiegałem o to, by Unia Europejska unormowała swoje stosunki z USA, a nie parła do konfliktu z tym państwem. Dostrzegam ogromne walory sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi, ale jednocześnie uważam, że nie możemy podporządkowywać się wszelkim kaprysom Amerykanów – tak jak czyni to obecny rząd – powiedział kandydat na Prezydenta RP Prof. Mirosław Piotrowski w poranku rozgłośni katolickich „Siódma 9”.

Prezes Ruchu Prawdziwa Europa w rozmowie z redaktorem Januszem Zalewskim wyjaśnił cele swojej partii. – Ruch Prawdziwa Europa to partia polityczna. W swoim programie nawołuje ona do tego, aby Europa powróciła do swoich chrześcijańskich korzeni. Ruch Europa Christi chce w tym duchu zreformować Unię Europejską, która została porwana przez komunistów, socjalistów, liberałów i dryfuje w kierunku anty-ludzkim wprowadzając np. aborcję czy eutanazję – podkreślił.

– Prezydent powinien współpracować dla obywatela z każdym rządem. Prezydent jest strażnikiem i obrońcą obywatela. Jeśli rząd idzie za daleko, jeśli kreśli programy socjalne (nawet dobre i słuszne), ale sięga zbyt głęboko do kieszeni obywateli podnosząc podatki to prezydent powinien bronić obywateli – ocenił Prof. Mirosław Piotrowski.

Całość rozmowy można wysłuchać na stronie siodma9.pl.