Profesor Mirosław Piotrowski spotkał się z przedstawicielem Ambasady Stanów Zjednoczonych

Spotkanie w biurze poselskim prof. Mirosława Piotrowskiego w Lublinie

Stephen Lynagh, Szef Wydziału ds. Politycznych i Wojskowych Sekcji Politycznej Ambasady Amerykańskiej w Warszawie spotkał się w Lublinie z europosłem Mirosławem Piotrowskim, prezesem partii Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi.

Tematem rozmowy były sprawy związane z naszym regionem, jego sytuacją ekonomiczną, demografią, bezrobociem, sąsiedztwem z Ukrainą i emigracją zarobkową obywateli tego kraju. Panowie poruszali także zagadnienia dotyczące nadchodzących wyborów: do Parlamentu Europejskiego, do Sejmu i Senatu, oraz przyszłorocznych wyborów prezydenckich. Zapytany o cele polityczne Ruchu Prawdziwa Europa, Mirosław Piotrowski zapewnił amerykańskiego gościa, że głównym celem RPEU będą wybory parlamentarne i prezydenckie.

Stephen Lynagh z dużym zainteresowaniem odniósł się także do projektu Drogi Wodnej E40, który był pilotowany przez europosła Piotrowskiego w tej kadencji w PE.

Europoseł Piotrowski pytał o postęp w przygotowaniach do utworzenia w Polsce baz wojsk amerykańskich, ustawę 447, rozwiązania kwestii zniesienia amerykańskich wiz dla Polaków. Zapytał także o to, który rząd, zdaniem przedstawiciela amerykańskiej administracji, był lepszy, poprzedni czy obecny?

Dla Ameryki jest lepszy ten, który jest lepszy dla Polaków – odpowiedział Pan Lynagh.