Ruch Prawdziwa Europa zaprezentował liderów list do PE

Aktualności

Dziś w Sejmie liderzy ugrupowań: Ruch Prawdziwa Europa (RPE), Zjednoczenie Chrześcijańskich  Rodzin (ZChR) i Prawica Rzeczpospolitej (PR), podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej przedstawili kilku czołowych kandydatów w wyborach do parlamentu Europejskiego.

Prof. Mirosław Piotrowski – prezes Ruchu Prawdziwa Europa otworzy listę w Lublinie. Ze śląska wystartuje pochodzący z Gliwic mec. Stefan Hambura – pełnomocnik rodzin smoleńskich natomiast małopolskę i świętokrzyskie będzie reprezentował dr Bogusław Rogalski (ZChR).

Na listach Ruchu Prawdziwa Europa znajdą się także dr Krzysztof Kawęcki – prezes Prawicy Rzeczypospolitej oraz Bogusław Kiernicki (wiceprezes PR), Marian Piłka (były polityk PiS), poseł Jan Klawiter i były Konsul Polski w Monachium dr Robert Zadura.

Podczas konferencji prasowej prezes RPE, prof. Piotrowski podkreślił, że sojusz jest wzmocnieniem prawicy: „Nie chcemy nikomu niczego uszczknąć. Nie występujemy, przeciwko komuś, działamy dla ludzi, dla sprawy”.

Dla prof. Piotrowskiego najważniejsza jest odnowa Europy w duchu chrześcijańskim: „chcemy normalnej rodziny, bez ideologii gender”.

Liderzy ugrupowań, podkreślali, że tworzą formację chrześcijańską i będą zabiegać o to by chrześcijanie nie byli w Unii Europejskiej traktowani jak obywatele drugiej kategorii.

Ruch Prawdziwa Europa opiera swoje działania na czterech fundamentach: bezkompromisowa obrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci, obrona rodziny i małżeństwa rozumianego jako związek mężczyzny i kobiety, przeciwstawienie się ideologii gender, która ”deprawuje nasze dzieci” oraz przeciwstawienie się „islamizacji Europy”.

Czytaj więcej: DEKLARACJA RUCHU

W Sejmie nasza konferencja prasowa w sprawie wyborów do PE razem z Ruch Prawdziwa Europa i Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin.

Opublikowany przez Prawica Rzeczypospolitej Poniedziałek, 18 marca 2019

POMÓŻ NAM ZEBRAĆ PODPISY NA LISTACH POPARCIA

Autor: Monika Książek
Foto: WP/Michał Wróblewski