Zjazd krajowy partii Ruch Prawdziwa Europa

Aktualności

„Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi” rozważa wystawienie swojego kandydata w wyborach prezydenckich. Działacze partii chcą, aby był nim prezes tego ugrupowania prof. Mirosław Piotrowski. W Warszawie odbył się w sobotę pierwszy zjazd krajowy ruchu. 

– „Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi” w dniu dzisiejszym zwiera swoje szeregi – zapowiedział prezes partii prof. Mirosław Piotrowski.

Do Warszawy zjechali delegaci, aby określić kierunek partii.

– Tak naprawdę jesteśmy w tej chwili w Polsce jedyną katolicką, chrześcijańską, prawicową partią polityczną – wskazywał prezes „Ruchu Prawdziwa Europa – Europa Christi”.

Podczas zjazdu, w którym uczestniczyli przedstawiciele różnych ośrodków patriotycznych, prawicowych oraz byli działacze Prawicy RP powołano władze statutowe partii.

Ugrupowanie chce także wystawić swojego kandydata w wyborach prezydenckich – poinformował jego wiceprezes dr Krzysztof Kawęcki.

– Kongres „Ruchu Prawdziwa Europa – Europa Christi” zaapelował w formie aklamacji do pana prof. Mirosława Piotrowskiego o to, aby rozważył możliwość kandydowania w wyborach na prezydenta Polski – powiedział dr Krzysztof Kawęcki.

– Apel, który został wystosowany traktuje z należytą powagą i myślę, że po nowym roku dostrzegą państwo nasze konkretne działania – akcentował prof. Mirosław Piotrowski.

„Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi” za cel stawia sobie obronę chrześcijańskich wartości – mówił wiceprezes partii dr Jerzy Jarosiński.

– Chcemy wychować nasze dzieci, naszą młodzież właśnie na tych wartościach. Chcemy im przekazywać prawdę, że najcenniejszą wartością jest życie od poczęcia do naturalnej śmierci – wskazywał dr Jerzy Jarosiński.

Kluczowe jest przypominanie, że Europa ma chrześcijańskie korzenie, ale też obrona polskich interesów na arenie europejskiej.

– W Parlamencie Europejskim wszyscy Polacy głosują za panią von der Leyen, która jest za gender. Za panem Timmermansem, który jest za gender i chce wprowadzić Europejski Zielony Ład, tzn. chce zlikwidować wszystkie kopalnie w Polsce i wyeliminować węgiel. Uważamy, że jest to działanie wbrew interesowi narodu polskiego – podkreślał prezes „Ruchu Prawdziwa Europa – Europa Christi”.

Ważnym elementem programu „Ruch Prawdziwa Europa – Europa Christi” jest także wsparcie polskich przedsiębiorców.

– Polski przedsiębiorca boryka się dzisiaj z wieloma trudami – rząd niby deklaruje wielką pomoc, ale to są puste słowa. Koszty działalności polskiego przedsiębiorcy, polskiego kupca z miesiąca na miesiąc są coraz wyższe – przekonywał przedsiębiorca i wiceprezes ugrupowania Leszek Szymański. Dodając, że konieczne są konkretne rozwiązania prawne w tym zakresie.

TV Trwam News