Ideologia gender to plan szatański, realizowany etapowo

Aktualności

Polacy, katolicy, będą mieli alternatywę polską, katolicką, narodową oraz konserwatywną w wyborach do Parlamentu Europejskiego


Dr Krzysztof Kawęcki, prezes Prawicy Rzeczypospolitej / Radio Maryja

Prawica Rzeczypospolitej wystosowała w niedzielę kolejny apel do premiera rządu i prezydenta Rzeczypospolitej o wypowiedzenie genderowej Konwencji Stambulskiej. Bez zmiany Konwencji Stambulskiej będziemy ciągle pod presją działań, które rozbijają rodzinę – powiedział dr Krzysztof Kawęcki, prezes Prawicy Rzeczypospolitej, w poniedziałkowych ,,Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.

Genderowa Konwencja Stambulska, przyjęta przez rząd Platformy Obywatelskiej, już niebawem może zostać wypowiedziana. Dalsze działanie konwencji może grozić kolejnymi przypadkami rozbicia rodzin – mówił gość poniedziałkowych ,,Aktualności dnia”.

– Prawica Rzeczypospolitej wystosowała w niedzielę kolejny apel do premiera rządu i prezydenta Rzeczypospolitej o niezwłoczne wypowiedzenie genderowej Konwencji Stambulskiej. Już wcześniej podjęliśmy różne działania, spotkania np. Z panią minister Elżbietą Rafalską. Ten apel jest kolejnym krokiem na rzecz tzw. Konwencji Stambulskiej, która została przyjęta przez rząd Platformy Obywatelskiej, przy werbalnym sprzeciwie posłów Prawa i Sprawiedliwości (…). Bez zmiany Konwencji Stambulskiej będziemy ciągle pod presją działań, które rozbijają rodzinę – wskazał dr Krzysztof Kawęcki, prezes Prawicy Rzeczypospolitej.

Obecna ofensywa politycznego ruchu homoseksualnego, ideologii genderowej jest skuteczna, ponieważ nadal obowiązuje Konwencja Stambulska. Przede wszystkim ofensywa genderowa widzialna jest w Warszawie – zaznaczył dr Krzysztof Kawęcki.

– Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaraz po objęciu funkcji prezydenta przedstawił 12 postulatów na 2019 rok. Wśród priorytetów prezydent zapowiedział wprowadzenie warszawskiej polityki miejskiej na rzecz społeczności LGBT (…). Kolejna kadencja Platformy Obywatelskiej w stolicy oznaczać będzie radykalizację działań na rzecz ideologii gender – mówił prezes Prawicy Rzeczypospolitej.

Ideologia gender, na początku pełzająca, była niepoważnie traktowana. Chodziło początkowo o sprawy medyczne, później dziedziczenie majtku, spadki, promocja adopcji, a teraz seksualizacji dzieci oraz zniszczenie rodziny.

– Jest to plan wręcz szatański, który nie jest ujawniany w całości, lecz realizowany etapowo. Najpierw pokazuje się odosobnione przypadki, a później podejmowane są kolejne kroki w tym zakresie, aż do zupełnego rozbicia rodziny i wprowadzenia patologii. Także w zakresie prawnym jest to plan realizowany konsekwentnie i nie do końca ujawniany. Mamy do czynienia z wojną cywilizacyjnąktórą możemy wygrać, jeśli będziemy zdeterminowani i nie ulegniemy naiwności. W tej sytuacji wiele zależy od rodziców. Niestety są przykłady, gdzie rodzice w szkołach nie dostrzegają zagrożeń – tłumaczył polityk.

Ruch Prawdziwa Europa, Prawica Rzeczypospolitej i Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin wystawią wspólne listy do Parlamentu Europejskiego. Nowe ugrupowania będą szansą na walkę o chrześcijańską Europę.

– Bardzo się cieszę z tego, że następuje takie zjednoczenie środowisk katolickich. Najważniejsze jest przede wszystkim to, że opinia chrześcijańska, Polacy, katolicy, będą mieli alternatywę polską, katolicką, narodową oraz konserwatywną w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Profesor Mirosław Piotrowski jest osobą znaną w środowisku Radia Maryja ze swojej działalności w Parlamencie Europejskim. Prawica Rzeczypospolitej zawsze podejmowała kwestię obrony cywilizacji chrześcijańskiej (…). Mam nadzieję, że nasze działania pozwolą na walkę o Europę chrześcijańską – podkreślił gość poniedziałkowych ,,Aktualności dnia”.

Materiał za: Radio Maryja