Ruch Prawdziwa Europa zaprasza do udziału w Narodowym Marszu Życia

Aktualności

W Polsce dziś po raz piętnasty obchodzimy Narodowy Dzień Życia. Polacy tego dnia mają okazję zamanifestować prawo do obrony życia i rodziny.  Ulicami Warszawy przejdzie pierwszy Narodowy Marsz Życia. Najpierw w kościele św. Anny o godz. 12. 00 zostanie odprawiona Msza św. następnie  zebrani wyruszą o godz. 13.30 spod Kolumny Zygmunta III Wazy w kierunku Placu Trzech Krzyży. Tam będą przemówienia i orędzie.

Poznań, Gdańsk, Kraków, Toruń, Rzeszów, Białystok, Łódź – to tylko niektóre miasta, z których do Warszawy przyjadą Polacy. Udział w Marszu zapowiedziały całe rodziny.

„Liczymy, że Polacy zamanifestują solidarność. Ufam, że dziś damy piękne świadectwo, jakimi zasadami w swoim życiu chcą kierować się Polacy” – powiedział prezes Ruchu Prawdziwa Europa prof. Mirosław Piotrowski zapraszając do udziału w Marszu dla Życia. Przedstawiciele RPE wraz z pozostałymi liderami  Komitetu Wyborczego: dr. K. Kawęckim z Prawicy Rzeczypospolitej i dr. Bogusławem Rogalskim ze Zjednoczenia Chrześcijańskich Rodzin będzie na marszu.

W tym święcie życia wezmą udział także liderzy list wyborczych do Parlamentu Europejskiego, m.in. mec. Stefan Hambura i Bogusław Kiernicki.

Pierwszy Narodowy Marsz Życia wpisuje się w wielkie zaproszenie polskich biskupów, którzy w ostatnim komunikacie z posiedzenia plenarnego Konferencji Episkopatu Polski przypominają o największej wartości, jaką jest ludzkie życie: „Biskupi zachęcają do modlitwy w intencji każdego życia ludzkiego, od poczęcia do naturalnej śmierci. Jednocześnie proszą o podjęcie we wszystkich parafiach dzieła duchowej adopcji. Biskupi popierają wszystkie inicjatywy mające na celu ochronę życia ludzkiego, w tym Marsze dla Życia i Rodziny, zarówno o charakterze ogólnopolskim, jak i diecezjalnym”.

Warszawa, Poznań, Kraków, Gdańsk, Łódź, Białystok, Opole i wiele innych miast, miasteczek i wsi. Na #NarodowyMarszŻycia przyjedzie cała Polska!
Widzimy się o 13:00 na Placu Zamkowym!#TakDlaŻycia pic.twitter.com/s0vqeAOVz9— Narodowy Marsz Życia (@Marsz_Zycia) 24 marca 2019