M. Piotrowski: – W naszym Statucie mamy trzy wartości najważniejsze: życie, chrześcijaństwo i normalna rodzina

Aktualności

Historia naszego kontynentu jest nierozerwalnie związana z chrześcijaństwem. Brak jakichkolwiek odniesień do tego, ponad 2000 letniego faktu w najważniejszych dokumentach unijnych, w całym unijnym przekazie, wywołuje nasz sprzeciw – mówił podczas spotkania informacyjnego w Białymstoku europoseł Mirosław Piotrowski.

Spotkanie informacyjne „Wartośći chrześcijańskie w UE”, połączone z promocja książki europosła „Widziane z Brukseli”, stało się polem do dyskusji na temat zagrożeń we współczesnej Europie. Poza pytaniami odnoszącymi się do polityki zagranicznej państw UE, wiele pytań dotyczyło powstania Ruchu Prawdziwa Europa – Europa Christi. Zebrani pytali min. w jaki sposób weryfikowane będzie przestrzeganie trzech zasadniczych punktów na jakich opiera się Ruch Prawdziwa Europa. Profesor Piotrowski, założyciel Ruchu liczy, że tych, którzy przyłączą się do Ruchu, bardziej niż stanowiska i ordery pociągać będzie idea i chęć naprawienia Europy.

– W naszym Statucie mamy trzy wartości najważniejsze, życie, chrześcijaństwo i normalna rodzina. Nawet jeśli jeden z punktów całej ustawy jest przeciwko życiu, zawsze głosuję przeciw. Wielu osobom na naszych listach zaufałem dlatego, że robią tak samo. Nie wystarczy deklarować się jako chrześcijanin i katolik. Trzeba działać. Liczę, że nasz Ruch umożliwi to tym wszystkim, którzy zawiedli sie na ugrupowaniach nazywajacych sie prawicą – uważa europoseł.

Nie można się godzić, że historia UE pomija chrześcijańskie wartości, jakie reprezentowali Ojcowie Założyciele Wspólnoty, a stawia na piedestały ideologów, którzy opowiadali się przeciwko chrześcijańskim korzeniom Europy, promując negację wartości narodowych i duchowych państw zrzeszonych w UE

Europoseł Mirosław Piotrowski podpisywał także swoja książkę ” Widziane z Brukseli” której druk sfinansowała frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, której członkiem w PE jest nasz deputowany.