Mirosław Piotrowski zakłada własną partię. To całkowite rozstanie z PiS?

Aktualności

Europoseł, który wszedł do Parlamentu Europejskiego jako kandydat Prawa i Sprawiedliwości zakłada własne ugrupowanie. Będzie się nazywało Ruch Europa Christi.

Współpracujący z Radiem Maryja i innymi mediami o. Tadeusza Rydzyka polityk Mirosław Piotrowski jest deputowanym do Parlamentu Europejskiego jest od początku obecności Polski w UE czyli od 2004 roku.

W pierwszych tego typu wyborach był kandydatem Ligi Polskich Rodzi. Potem już jednak startował z listy Prawa i Sprawiedliwości.

Zawsze jednak otrzymywał na Lubelszczyźnie największą liczbę głosów. W 2014 roku zagłosowało na niego ponad 73 tysiące osób mimo, że Piotrowski miał drugą pozycję na liście wyborczej. W tym starciu pokonał numer 1 na liście PiS czyli Waldemara Parucha.

Kilka miesięcy po wyborach wystąpił z delegacji PiS w PE.

Piotrowski właśnie ogłosił, że zakłada własne ugrupowanie: – Informuję, że w ubiegłym tygodniu, w Sądzie Okręgowym w Warszawie, złożony został wniosek o rejestrację partii politycznej o nazwie „Ruch Prawdziwa Europa”, której podstawą programową są założenia „Ruchu Europa Christi” – napisał w komunikacie wysłanym do mediów zaznaczając, że więcej szczegółów ujawni gdy ugrupowanie zostanie wpisane do rejestru partii politycznych.

Fot. Ewelina Lachowska