Prof. Mirosław Piotrowski: Prezydent ma chronić obywateli przed złymi posunięciami rządu

Aktualności

Prof. Mirosław Piotrowski złożył w Państwowej Komisji Wyborczej dokumenty wymagane do rejestracji swojego komitetu wyborczego w nadchodzących wyborach prezydenckich. Poinformował o tym podczas konferencji prasowej w sobotę 15 lutego w Lublinie. Teraz rozpoczyna się zbiórka wymaganych 100 tys. podpisów poparcia.

Zaprezentowano także sztab wyborczy komitetu wyborczego. Na jego czele stoi Leszek Szymański, za kwestie programowe odpowiada dr Krzysztof Kawęcki. Wśród doradców jest m. in. były europoseł Marek Czarnecki.

Przewodnim hasłem wyborczym jest: „Nowoczesny konserwatyzm”. Nie chodzi tylko o kwestie programowe ale także o etykę w życiu publicznym, aby zapobiegać jej barbaryzacji. Wśród postulatów programowych prof. Piotrowski wymienił strzeżenie naturalnego modelu rodziny, który przez obecnego prezydenta już zaczyna być poddawany w wątpliwość. Priorytetem zaś jest ochrona ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Prof. Mirosław Piotrowski jako Prezydent RP chciałby korzystać z przysługującej Głowie Państwa inicjatywy ustawodawczej. Opowiedział się za obniżką podatków i reformą sądownictwa ukierunkowaną na obywatela, usprawniającą działalność sądów.

Kompletny program zostanie zaprezentowany po zebraniu przynajmniej 100 tys. podpisów do PKW.