Prof. Piotrowski: postrzegam urząd Prezydenta jako obrońcę obywatela

Aktualności

Do wyścigu o fotel Prezydenta Polski dołącza kolejny kandydat. Profesor Mirosław Piotrowski, były europoseł, zapowiedział swój start w wyborach prezydenckich.

Piotrowski zasiadał w ławach Parlamentu Europejskiego w latach 2004-2019. Próbował uzyskać reelekcję wraz z Ruchem Prawdziwa Europa – Europa Christi, jednak ugrupowanie nie zostało dopuszczone do plebiscytu. Druga próba miała miejsce na jesieni. Piotrowski ubiegał się także o mandat senatora w wyborach parlamentarnych, jednak Sąd Najwyższy stwierdził, że zebrał za mało podpisów.

Profesor Mirosław Piotrowski był gościem Porannej Rozmowy Radia Centrum. Tłumaczył jak postrzega urząd, o który się ubiega.

„Ja urząd Prezydenta postrzegam jak obrońcę obywatela, przed zakusami rządu. Nie tylko tego rządu, ale każdego. Rząd ma swoje cele, składa rożne obietnice, narzuca podatki a później egzekwuje to od ludzi. Potrzebny jest obrońca zwykłego obywatela, który powie NIE.”

Przypomnijmy, swój start w wyborach zapowiedzieli poza Piotrowskim: Andrzej Duda, Małgorzata Kidawa Błońska, Robert Biedroń, Władysław Kosiniak-Kamysz, Krzysztof Bosak i Szymon Hołownia.

Pełna rozmowa dostępna: TUTAJ

Share Button