Prof. Piotrowski: Trzeba rządowi wskazywać, że nie należy łupić obywatela

Aktualności

Od samego początku mówiłem, że moim pierwszym krokiem jako Prezydenta, jeśli zostanę wybrany, będzie zgłoszenie inicjatywy ustawodawczej w zakresie ochrony życia od chwili poczęcia do naturalnej śmierci – powiedział w „Mediach Narodowych” kandydat na Prezydenta RP Prof. Mirosław Piotrowski, przywołując swoją konferencję prasową sprzed siedziby PKW, na którą przyszli reporterzy części mediów, ale nie wyemitowali nagranych materiałów.

Trzeba rządowi wskazywać, że nie należy łupić obywatela. Przykład: jeśli rząd wprowadza nowe podatki i to, moim zdaniem, szkodzące obywatelowi, jak podatek od cukru – stwierdził Prof. Mirosław Piotrowski. – Prezydent powinien powstrzymywać rząd od tego typu działań – ocenił.

Wśród innych spraw, jakimi chciałby zająć się jako Prezydent RP, kandydat wymienił m.in. sprawy Polonii i politykę zagraniczną. – Chcę szlifować ten diament, jakim jest Polonia na całym świecie. Moim zdaniem traktowana przez obecne władze po macoszemu – powiedział. Prof. Mirosław Piotrowski przy tej okazji przywołał przykład Polaków na Litwie. Przypomniał też fakt, że PiS nadal nie wypowiedział genderowej konwencji stambulskiej, a europosłowie tej partii jednogłośnie poparli Ursulę von der Leyen, która jest za europejską strategią gender.

W trakcie rozmowy poruszono również kwestię pomijania części kandydatów na Prezydenta RP przez media. – Kto jest ważny? Ten kto jest w mediach. A w mediach jest ten, kto jest ważny. Wobec tego trzeba usunąć takiego kandydata, żeby przypadkiem nie było poparcia, bo wielu jest niezdecydowanych – stwierdził Prof. Mirosław Piotrowski. – Jestem pomijany w sondażach. Mogę się tylko domyślać dlaczego. Myślę, że widzowie wyciągną wnioski – dodał.