Prof. Piotrowski: Prezydent musi patrzeć rządowi na ręce

Aktualności

Prezydent musi współpracować z każdym rządem dla dobra obywateli, ale reprezentować tych obywateli. Musi zwracać uwagę nawet na rzeczy, które wydają się detalami – powiedział kandydat na Prezydenta RP Prof. Mirosław Piotrowski na antenie Polskiego Radia Lublin.

Gość redaktora Tomasza Nieśpiała jeszcze raz podziękował sympatykom za wsparcie w zbiórce podpisów. – Zebraliśmy 110 tys. podpisów. Gdyby nie zamieszanie z koronawirusem, byłoby ich znacznie więcej. Chcę jeszcze raz bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy się włączyli w tę akcję zbierania podpisów – powiedział Prof. Mirosław Piotrowski.

Jak wskazał, zadaniem Prezydenta RP powinna być „ochrona obywatela przed rządem, przed jego złymi decyzjami”. – Prezydent musi patrzeć rządowi na ręce – podkreślił. – Prezydent musi współpracować z każdym rządem dla dobra obywateli, ale reprezentować tych obywateli. Musi zwracać uwagę nawet na rzeczy, które wydają się detalami. Rząd w tej chwili zajmuje się DPF-ami, czyli filtrami cząstek stałych w autach. Samochody stoją w garażach, a rząd chce ścigać tych obywateli, którzy coś tam zmienili w tym filtrze. Jeśli mamy pandemię, to wszystkie ręce na pokład, musimy wydobyć się z zapaści gospodarczej, a co czyni rząd? Tu powinien wejść Prezydent – ocenił.

Kandydat na Prezydenta RP zwrócił uwagę na fakt, że ośrodki badania opinii publicznej nie biorą go pod uwagę. – Nikt nie pyta w ankietach o poparcie dla mnie. Jestem celowo pomijany we wszystkich sondażach. Jest 10 kandydatów. Rzetelność ośrodka badawczego polega na tym, że przedstawia respondentom tych 10, pytając na kogo oddaliby głos – powiedział.

– Tarcza Antykryzysowa jest żenująca – ocenił Prof. Mirosław Piotrowski. – Jeśli porównamy z tym, co zrobili Niemcy, każdy drobny przedsiębiorca, zatrudniający choćby jedną osobę dostał natychmiast kilkanaście tys. Euro. W dwa dni. Wystarczyło wypełnić wniosek, który zajął mu 5 minut – zwrócił uwagę. – Od razu rząd Niemiec rzucił 18 razy więcej pieniędzy, niż rząd polski w tych swoich tarczach, które ciągle muszą być modyfikowane. Kto nie maszeruje, ten ginie. Liczy się czas, a my zostajemy z tyłu. Firmy chińskie nas wykupują. Co robi Prezydent? Śpi – podkreślił Prof. Mirosław Piotrowski.