Prof. Piotrowski w Radiu WNET: Prezydent obrońcą obywatela

Aktualności

– Postrzegam prezydenturę jako ochronę obywatela przed działaniami rządu i to każdego rządu – powiedział Prof. Mirosław Piotrowski w rozmowie z redaktorem Krzysztofem Skowrońskim w Poranku Radia WNET.

– Prezydent jest po to powołany, aby patrzył rządowi na ręce i, żeby występował w imieniu obywatela. Jeśli rząd robi coś dobrego to chwali, a jeśli rząd działa wbrew obywatelowi, choćby podnosząc podatki na cukier(…) to mówi: hola, hola, nie tędy droga – powiedział kandydat na Prezydent RP.

– Najważniejszym punktem mojego programu jest ochrona ludzkiego życia od samego poczęcia i gdy zostanę wybrany Prezydentem, natychmiast jako pierwszą inicjatywę ustawodawczą to wprowadzę – zadeklarował Prof. Mirosław Piotrowski. – Prezydent musi być aktywny w podejmowaniu inicjatyw ustawodawczych, dba o obniżenie podatków, obniżenie podatków i jeszcze o obniżenie podatków – dodał.

Jednocześnie skrytykował urzędującą Głowę Państwa, Andrzeja Dudę. – Prezydent śpi i to nie tylko w tej chwili, przy koronawirusie, ale spał wcześniej, np. jak stanęła sprawa ustawy 447, spał jak rząd podnosił podatki np. na cukier – stwierdził Prof. Mirosław Piotrowski. – Postrzegam prezydenturę jako ochronę obywatela przed działaniami rządu i to każdego rządu. Jednocześnie deklaruję współpracę z rządem, każdym rządem – podkreślił.

Polityk został zapytany również o sytuację w związku z koronawirusem. – Polacy zdali egzamin świetnie, podporządkowali się zaleceniom rządu. Nie wychodzą z domów, zakładają maski – zauważył. – Jako Prezydent zapytałbym rząd i dziwię się, że tego nie czyni Pan Prezydent Andrzej Duda, jak bardzo szkodliwy dla zdrowia jest koronawirus w skali 1 do 10 – zadeklarował Prof. Mirosław Piotrowski.

W wywiadzie poruszona została również kwestia polityki europejskiej. – Unia Europejska została porwana przez polityków lewicowych, liberalnych i komunistycznych. My chcemy powrócić do normalności, czyli do chrześcijańskich korzeni, do takich postaci jak Alcide de Gasperi, Robert Schuman, Jean Monnet czy Konrad Adenauer. Dwóch z nich jest kandydatami na błogosławionych Kościoła katolickiego – powiedział kandydat na Prezydenta RP.

Prof. Mirosław Piotrowski odniósł się także do organizowanej przez TVP debaty wyborczej, która odbędzie się 6 maja. – Tak, oczywiście wezmę udział. Byłem, jak czytam w mediach, pierwszym, który potwierdził w niej udział – zadeklarował.

Całość wywiadu można odsłuchać na stronie Radia WNET.