Prof. Piotrowski: TAK dla katolickich wartości

Aktualności

Tygodnik Katolicki „Niedziela” przeprowadził „katolicką ankietę wyborczą”. – Na nasze pytania odpowiedziały jedynie sztaby Krzysztofa Bosaka, Mirosława Piotrowskiego i Andrzeja Dudy – poinformowano. Prof. Piotrowski udzielił odpowiedzi zbieżnych z nauczaniem Kościoła. 

Prof. Mirosław Piotrowski w przeciwieństwie do urzędującego Prezydenta Andrzeja Dudy opowiedział się jednoznacznie za ochroną życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. – Na zamknięte pytanie w ankiecie o ochronę życia od poczęcia do naturalnej śmierci Prezydent uniknął odpowiedzi, ale dopisał, że jest za wprowadzeniem ograniczenia możliwości tzw. aborcji eugenicznej – informuje Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

Wszyscy trzej kandydaci opowiedzieli się natomiast za podtrzymaniem relacji państwo-Kościół zapisanych w konkordacie i przeciw jednopłciowym związkom partnerskim. – Zlekceważenie naszych pytań przez pozostałych kandydatów na urząd Prezydenta może oznaczać, że nie zabiegają oni o katolicki elektorat – można przeczytać na łamach Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

Warto przypomnieć, że w lutym Prezydent Duda w wywiadzie dla tygodnika „Wprost” na pytanie o ustawę dot. związków partnerskich odpowiedział: „Gdyby chodziło o status osoby najbliższej ułatwiający takie sprawy, jak wzajemne wspieranie się, troskę, dowiadywanie się o stan zdrowia, to jako prezydent podpisanie takiej ustawy poważnie bym rozważył. Zwłaszcza że taka ustawa dotyczyłaby wszystkich żyjących w związkach nieformalnych”. Jego słowa skrytykował m.in. prof. Mirosław Piotrowski.